You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Forum Duyurusu: Forum Kuralları

Peace Of Mind
Forum Kuralları
Temel Kural : Tüm üyeler kendi yazdıkları yazılardan sorumludur. Hukuka, kanuna aykırı yazı yazmak yasaktır ve yazılan tüm yazılar log halinde saklanmaktadır. ip adresi gibi bilgiler yada log kayıtları dava süreci gibi durumlarda yada gerektiği durumlarda adli makamlara verilmek için saklanacaktır.

1-) Kasıtlı olarak ticari satış konularını baltalamaya çalışan kullanıcıların mesajları silinip 7 gün banlanırlar.

2-) Yanlış bölüme konu açanların mesajları taşınır ve kullanıcılar uyarılır devamında yönetici insifiyatinde uzaklaştırılır. Ayrıca Online Oyunların Bölümünde şablona uymayanlar konuları kitlenip uyarılır.Ve yine devamında yönetici insifiyatinde uzaklaştırılır.

3-) Konulara boş gereksiz içerikli mesaj yazan kullanıcıların mesajları silinip 3 gün banlanır.

4-) Boş mesaj kasmaya devam eden üyeler süresiz forumdan banlanır , yeni üyelik açması dahilinde otomatik olarak sistemden yeniden uzaklaştırılır.

5-) Banlanan bir kullanıcıya nick şifresini veren kullanıcılar 4 gün banlanır.

6-) Kendisine ait veya ait olmayan bir siteyi, scripti, programı satmaya çalışanlar süresiz banlanır.

7-) Kişilerin onurlarını zedeleyici Argo yada küfürlü konuşanların mesajları silinip 5 günden az olmamak üzere 365 güne kadar banlanır.

8-) Yasadışı , hukuka aykırı paylaşımların tümünde üye süresiz olarak forumdan uzaklaştırılır.

9-) ***** Erotik *****grafik paylaşım link - içerik v.s mesajlar silinip 3 günlük banlanır.

10-) Görgü - Ahlak - Kalabalık ortamlarda hoş karşılanmayacak mesajlar silinip 3-10 gün arasında banlanır.

11-) Sektördeki reklam verenlerin haklarını gasp edecek hile veya hileye teşvik mesajı yazanların mesajları silinip 10 - 365 gün arasında banlanırlar.

12-) Yöneticilere hakaret eden, küfür eden, polemiğe giren ve görevlerini icra etmesine karşı çıkanlar en az 10 gün olmak şartı ile duruma göre süresiz banlanacaktır.

13-) LFSTurkey yöneticileri sizlere ban durumunda sadece " Ben sebebi " kısmından açıklama yaparlar. Bunun dışında görüştüğünüz Sosyal Ağlar , MSN gibi ortamlar resmi kayıtlara katiyen geçirilmez.

14-) Herhangi bir başlığa, herhangi bir kullanıcı ya da firma hakkında, "bu kişi dolandırıcıdır", tarzında mesaj yazanlar, aynı konu başlığı altında iddialarını kanıtlamak zorundadır. Aksi halde, kullanıcı yargısız infaz yapmış sayılır, ve en az 3 gün olmak üzere, forumdan uzaklaştırılır.

15-) Haksız bir sekilde banlandığını düşünen kullanıcılarımız, lütfen bire bir moderatörlerle muhatap olmak yerine, Emirhan Pala veya Forum Kurucuları ile iletişime geçsinler. Banlanan kullanıcılar hakkında, forumda açılan başlıklar silinir. Aynı sebepten bir daha başlık açılması halinde, kullanıcı minimum 1 ay olmak üzere, forumdan uzaklaştırılır.

16-) Konuları üstte tutmak için, "up" / "konu yukarı" gibi mesajlar yazan, veya eski mesajını silip yeni mesaj yazan kullanıcılar, forumdan 5 gün uzaklaştırılır, ve ilgili konu silinir.

17-) Forumdaki konuları, siyaset, dini konular, din, dil ayrımı gibi konulara yönlendirecek şekilde mesaj atan kullanıcılar,ayrıca avatarlarında ve imzalarında her türlü siyasi,ideolojik,ırkçı, +18, küfür, argo, hakaret ve forum içerisinde iç çatışma,ayrımcılık yaratacak ve ahlak dışı nitelikte resim bulunduran kullanıcılar minimum 3 gün olmak üzere, forumdan uzaklaştırılırlar.

18-) Mesajların tamamını bold, alt çizgili, italic yazmak yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar, minimum 3 gün olmak üzere, forumdan uzaklaştırılacaktır.

19-) Buradaki kurallarda yazılı olmayan ama genel ahlaka ve etik kurallarına ters düşen hareketlerde bulunan üyelerin alcağı ceza Yöneticilerin insiyatifindedir.

20-) Kişilerle olan, kişisel sorunlardan dolayı, kullanıcının herhangi bir mesajına -rep veren kullanıcılar, minimum 3 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırlar.

21-) Yukardaki kuralların bir veya birden fazlasını ihlal edip süreli ban cezası alanlar ceza süreleri dolduğunda aynı şekilde kurallara uymamaya devam ederse süresiz banlanacaktır.

22-) Forum yöneticileri, üst taraftaki kuralları değiştirme, ve bu sayfaya yeni kural ekleme hakkına sahiptir. Bu kuralları okumak ve takip etmek, kullanıcıların sorumluluğundadır, ve menfaatlerine olacaktır.

23-) İğrenç siteler, içeriği ne olursa olsun, mide bulandırıcı, sinir bozucu site adresi veya resim gibi içerikler verenler minimum 3 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırlar. (Başlıkta 18+ yazılsa bile sonuç değişmez. 18+ yazan her başlık, sayfanın incelenmesine bile gerek olmadan, o başlığı açan kullanıcının banlanması için yeterli sebeptir.)

24-) Forumda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, devlet büyükleri ve dini inanışlarımızda sembol haline gelen kişi / kurum / kuruluşları rencide edecek, hakaret boyutuna varan yazılar yazmak yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar, forum yönetiminin insiyatifinde olmak üzere en az 3 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırlar.

25-) Forumda Siyasi konu açmak veya siyasi mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Bunun dışında açılan konunun herhangi bir siyasi nitelik taşıması veyahut siyasete çekilebilecek mesajlar içermeside yasaktır(Bu bir yerden alıntı haber veyahut resim dahi olabilir).Sizin konuya bakış açınız siyasi olmayabilir veyahut konuyu açmaktaki amacınız siyasi olmayabilir ancak o konunun siyasi olmadığı anlamına gelmez.Siyasi konularda başlık açan veyahut siyasi olmayan konulara siyasi mesajlar yazarak konunun siyasi bir hal almasına sebebiyet veren kullanıcılar minimum 3 gün olmak üzere, forumdan uyarısız uzaklaştırılacaktır.

26-) Bütün kullanıcılarımız, üst tarafta yazılı olan forum kurallarını okumuş, ve kabul etmiş sayılır. Kullanıcılarımızın, alacakları cezalar sonrasında "yeni kuralları görmemiştim" deme hakları yoktur.

27-) Forumdan uzaklaştırılan üyeler adına mesaj yazmak ve konu açmak yasaktır. Bu kurala uymayan üyeler 3 gün süre ile forumdan uzaklaştırılacaktır.

28-) LFSTurkey forumda ticaretler legal durumlar içerisinde serbesttir , bunun dışındaki ticaretleriniz LFSTurkey forum içerisinde olmamalıdır.

29-) Forumda bir kullanıcının aynı konu altında gereksiz yere post kasması , ard arda 2 den fazla mesaj yazması yasaktır.Bunun yanında kullanıcılar açtıkları konulara belirli gün aralıklarıyla kimse mesaj yazmadığı halde konu günceldir türünde sürekli gereksiz flood yapmalarıda bu kural kapsamındadır.Ve bu kural dahilinde kurala uymayan kullanıcılar 3 gün süreyle forumdan uzaklaştırılacaktır.

30-) Forumda rep amaçlı konu açmak yasaktır.Konu açarak direk "Rep verirseniz sevinirim , Rep verene x vereceğim ya da şunu yapana rep vereceğim türünde yaklaşımlar sergileyemezsiniz" bu tür konular açan kullanıcılar en az 1 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırlar.

31-) Daha önce forumdan uzaklaştırılmış ve başka rumuzlar altında alınan üye hesapları tekrar forumdan uzaklaştırılır.

Kayıt olurken girmiş olduğunuz özel bilgiler hiçbirşekilde 3. kişilerle paylaşılmaz.Ancak LFSTurkey Forumu bazen üyelere forum hakkında bilgilendirme mailleri atabilir. Foruma üye olan tüm herkes yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

21 Haziran 2017 tarihi ile Emirhan Pala tarafından güncellenmiştir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.