You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cruise Sıkça Sorulan Sorular

Cruise Sıkça Sorulan Sorular

Cruise Yetkilisi
Cruise Sıkça Sorulan Sorular
Cruıse sunucumuza başlayan oyuncuların sıkça sorduğu soruları ve cevaplarını aşağıda detaylı bir şekilde derledim. 

 Vtec programı nedir ? Nasıl Kullanılır ? Ne zaman kullanılır ?

[Resim: sBBUmB.png]

 -Vtec programı aracınızın daha hızlı gitmesini saglar.
-Vtec programını http://lfsturkey.net/ sitesinden kullandıgınız sürüme göre indirebilirsiniz. 
-Aracınıza vtec eklediginiz zaman programı açabilirsiniz aracınızda yoksa açamassınız kesinlikle yasaktır ve cezası para cezasıdır.
-Vtec ayarınız kesinlikle 20-66 olmalıdır degiştirmek yasaktır.

 Kısa yollara ulaşmanızı saglayan ayarlar butonu nerededir ?

[Resim: gAKb9s.png]

- Haritanın sağ tarafında görebilirsiniz eger görünmüyor ise !yardim yazıp komut kategörileri (geri dönmek için tıkla) yerine tıklayıp görebilir veya izleyici geçmelisiniz. 

 Ayarlar butonundan ulaştıgımız kısayollar butonları ne işe yarar ?
[Resim: c6939db6149.png]
Bu konuyu yaptıgım zaman aktif olan butonların ne işe yaradıkları aşagıda belirtilmiştir. 

- Araç alma butonuna bastıgınız zaman UF1 , XFG , XRG , LX4 , LX6 , RB4 , FXO , RAC , FZ5 , UFR , XFR ve FXR butonları karşınıza çıkacaktır. Her aracın orjinalleri ve üstüne yazılı nakit(gerçek para) ile alınan ve oyun parası ile alınan para kasma araçlarını ve bu araçların stock sayılarını görebilir bu kısımdan araç satın alabilirsiniz.

- Garajım butonuna bastıgınız zaman garajınızdaki size ait olan araçların bilgilerini ögrenebildiginiz kısıma erişmiş olursunuz. 

- Komutlar butonuna bastıgınız zaman polis komutları , kurtarıcı komutları ve her oyuncunun kullanabildigi komutlara erişmiş oluyoruz ( aracvergisorgula şase , gonder komutu gibi )

- Lisanslar butonuna bastıgınız zaman polis , kurtarıcı , moderatör , taksi ve lojistik lisansınız var ise lisans sürenizi görebilirsiniz. 

- Mülkler butonundan garajınızı sisteme 5k ya zararına satabilirsiniz. 

- Bankanız butonundan bankanıza para yükleyebilir veya bankanızda ki paranızı üstünüze çekebilirsiniz. 

- Ürün alma kısmından oyun parası ile garaj satın alabilir , nakit(gerçek para)'nız var ise ışık savar satın alabilirsiniz.(1 ay boyunca ışık cezası kesmez)

- Profilim kısmında adınız soyadınız cinsiyet dogum tarihiniz(3. şahıslarla paylaşılmaz!)ve sunucuya giriş yaparken otomatik yazmasını istediginiz giriş mesajını ekleyebilirsiniz. 

- Event takvimi butonundan sunucuda her gün gerçekleşen eventleri ve event saatlerini ögrenebilirsiniz.

- Kullanıcı geçmişi butonundan bankaya para yüklediginiz , para çektiginiz veya başkasına gönderdiginiz paranın , aracın kaydı tutulur. 

 5 Dakika kuralı nedir ? Ceza yemeden pit nasıl atılır ? 

[Resim: 4S8ziw.png] 

- Ok kısmı ile gösterilen yerde pit den çıktıgınız zaman 5 dakika geri sayım başlayacaktır. Geri sayım bittik den sonra sarı yazı ile ''BELEŞ'' yazacaktır o zaman pit atabilir ve 300tl ceza yiyip bonusunuz gitmesini önleyebilirsiniz.

- Veya pitin içine giriş yeşil ''BELEŞ'' yazısını gördük den sonra pit atabilirsiniz.
Enerji sistemi nedir ? Enerji nasıl satın alınır ? Enerjinin düşmesine sebep olan etmenler nelerdir?

[Resim: 4S8ziw.png]

- Herhangi bir objeye veya oyuncuya çarptığınız zaman enerjinizin belirli bir yüzdesi düşer. 
- Enerji yüzdeniz %15 in altına düştük den sonra ekranınız kararır ve sizi izleyiciye atar.
- Enerji dolmasını isterseniz izleyicide bekleyip doldurabilir veyahut sol aşağıda bulunan telefondan yemek yiyip doldurabilirsiniz.

[Resim: jAdhq5.png] [Resim: 441mnb.png]

 Modifiye sistemi nedir ? Nasıl yapılır ? Modifiyeli aracın diger araçlardan farkı nedir ?

[Resim: 24fa69e59b0.png]

- Garajım butonundan yeni aldıgınız aracı seçip ok ile gösterilen yükseltme 1 butonuna basıyoruz.

[Resim: 34f73f6a9b1.png]

- Karşımıza aracımıza ait modifiye listesi çıkacaktır ''yüksel'' kısımlarından aracımızı modifiye edebiliriz. Aşagıda verdigim link den her aracın modifiye maliyetlerini , sürelerini , hangi parçanın ne kadar handikap , kg veya getiri sagladıgını ögrenebilirsiniz.

Hide Post
  

- Modifiye sistemi sistemden yeni aldıgımız aracın handikap degerlerini ve kilo degerlerini düşürüp getiri , vtec ekledigimiz bir sistemdir.

- Modifiye edilen araç 10.000 km si bittik den sonra hasarını oyuncudan kesip tekrar 10.000 km olarak oyuncuya teslim edilmektedir yani kilometresi sınırsızdır. 

- Modifiye edilen araç harcanılan maliyetin belirli bir yüzdesini deger olarak ekler örnegin 11k ya alınan bir uf1 modifiyesi bittigi zaman 140k dan fazla araç degerine ulaşmaktadır. 

- Tüvtürk sistemi aktif oldugu zaman muayene olayınıda buraya ekleyecegim.
Son Düzenleme: 08-01-2021, Saat: 18:45, Düzenleyen: metcan.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.