You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cruise Sunucusu-Polislik Nedir?

Cruise Sunucusu-Polislik Nedir?

S'Works
Cruise Sunucusu-Polislik Nedir?
Cruise sunucumuzda polisliğin görevi nedir,ne yapar?
-Polisler gerçek hayatta olduğu gibi trafik kurallarını çiğneyen sürücülere ceza vermek için vardır.
Polis Davranışları;
Polisler diğer sürücülere örnek olacak bir şekilde sürmelidir,kovalamaca dışında diğer sürücülerden bir önceliği yoktur,bu kurala uyulmaması polisliğinizin alımına neden olur.
-Polis sirenlerine yol vermeyen sivil sürücüleri şikayet etme hakkına sahipsiniz,sirene yol vermemenin cezası sunucudan yasaklanmadır.
-Polis olarak bir sürücünün açığını aramamanız gerekmektedir,polislik sabır ve olgunluk gerektiren bir yetkidir.
-Polisler ceza keserken insiyatif uygulayabilirler fakat belirlenen cezanın üstünde ceza kesemezler.
-Polis görevini aktif ettikden sonra görevinizi yapmak zorundasınız,polis görevini diğer polislerden kurtulmak için kendi lehinize kullanmak kesinlikte yasaktır.
-
Polis görevi nasıl başlatılır?
Polisler isimlerinde ''[POLİS] yazısı bulundurmalıdır ve plakasına ''Police'' yazmalıdır,örnek:[Resim: kMJY9y.jpg] 
Skins
Polisler,polis olduklarını belirten skinsler kullanmalıdır.

Kovalamacadaki polisler;
-Kovalamacayı başlattıkdan sonra sirenlerinizi açmak zorundasınız.
-Güç kullanmak için kovalamaca seviyesinin mutlaka seviye 2 ve üzerinde olması gerekmektedir,bu da 1. seviye de dur ihtarı cezası kesilemeyeceği anlamına gelir.
-Polisler kovalamaca içinde zorunlu olmadıkça ters yöne girmemelidir,otobanlar için örnek Kyoto ring oval haritasında otoban içinde ters gitmek kovalamaca da dahil yasaktır,bu kural zanlı içinde geçerlidir.
-Kullanılan herhangi bir kuvvet hesaplanmalı ve taktiksel olmalıdır.Temasın doğrudan bilinçsizce yapılması kendinize de zarar verir.
-Bir zanlıya doğrudan arkadan veya önden çarpmak yasaktır,pit manevrası denilen tekniği uygulamalısınız,konunun devamında fotoğraf ile gösterildi.
-Bir zanlıyı kaçırdıktan sonra,o kovalamaca sona ermeden aynı kişiyi kovalamayamazsınız,örnek;

Bir zanlıyı kovalamaya başladınız ardından bir polis arkadaşınız desteğe geldi ve siz zanlıyla olan mesafeniz 500 metrenin üzerine çıktı ve kaybettiniz,polis arkadaşınız hala kovalamaca da,bu durumda sizin o zanlıyı kovalama hakkınız yoktur,o kovalamaca sonlandıktan sonra eğer tekrar bir suç işler ise kovalayabilirsiniz.

Polis kovalamacasındaki sürücüler;
-Bir polis size kovalamaca başlattıysa kesinlikle pite,izleyiciye girmeyin veya oyundan çıkmayın,bu direkt olarak maksimum ceza almanıza neden olur.
-Kovalamaca da olmak diğer araçlara çarpma hakkı vermez.
-Zanlılar kovalamaca içinde zorunlu olmadıkça ters yöne girmemelidir,otobanlar için örnek Kyoto ring oval haritasında otoban içinde ters gitmek kovalamaca da dahil yasaktır,bu kural polis içinde geçerlidir.
-Polislerle cezalar hakkında tartışmayın,yanlış bir ceza kesildiğini düşünüyorsanız forumda şikayet edin.
-Kaçmak için pist dışına çıkmak yasaktır.
-Eğer 5 saniye sabit durursanız polislerin yakalama ihtimalı vardır bu yüzden,her hangi bir durumda durduğunuzda veya hareket edemediğiniz durumlarda yakalanıp yakalanmadığını kontrol ederek kaçmaya devam ediniz.
-Yakalandığınızda artık hareket etme şansınız yoktur,hareket ettiğiniz taktirde maksimum cezayı alırsınız,polisden gelecek olan cezayı beklemelisiniz.
-Bir polis kovalamacasından kaçmış sayılmak için polis ile 500 metre fark açmanız gerekmektedir,yine de sohbet ekranında kaçtığınıza dair bir yazı gelmediyse kaçmaya devam ediniz.
-Zanlıların polise vurması yasak değildir,fakat polisler kadar şiddetli vuramazlar ufak güç uygulayabilirler.
-
Barikatlar
Polisler şüpheliyi durdurmak için barikatlar kurabilirler.Rastgele yerleştirilmiş barikatlar yasaktır.Barikatı kurmak için kovalamaca liderinden izin alınmalıdır.
Polisler için ceza listesi: http://world.lfsturkey.net/cezalar.php
Ceza listesine ek olarak;
Bir diğer sürücüyü rahatsız etmek(Korna basmak,yakın sürüş sergilemek vb.) cezaya sebebiyettir polis insiyatifine göre cuzi bir miktar cezası mevcuttur.

Polisler zanlıya nasıl güç uygulamalıdır?
Önden ve arkadan vurmak kesinlikle yasaktır,zanlılara aşağıda gösterildiği gibi güç uygulanabilir.
[Resim: r0RdWa.png]
[Resim: 7BP89L.jpg]
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/NZgYMP.jpg[/img]
Son Düzenleme: 30-06-2019, Saat: 12:07, Düzenleyen: kdrylmztt.
Özel Üye
RE: Cruise Sunucusu-Polislik Nedir?
Polisler pit manevrasına baksın( şuanki polislerin çoğu yanlış ve çok güç kullanıyor.) Smile
Bülbüller Güllere Gündüzler Geceye

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.