You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

S'Works
Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Öncelikle merhaba,burda bahsetmek istediklerim cruise sunucusu yani gezinti sunucularında oynar iken nasıl daha zevkli oynarız,nasıl daha çok keyif alırız bunlar için aslında oyundaki tarzınızı değiştirip daha çok keyif almak mümkün bunlar için tavsiyelerde bulunucam dilimin döndüğünce tecrübelerime güvenebilirsiniz.

1-Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım.

2-Bildiğiniz üzere gezinti sunucularında stabil işleyen sistem var,para kazanıp arabanızı geliştiriyorsunuz,garajını geliştiriyorsunuz görevler yapıyosunuz bunları kendinize eziyet gibi görürseniz para da kazanamazsınız oyundan keyif de alamassınız kendinize bunu daha zevkli hale getirebilirsiniz,çünkü emin olun sunucuya giriş de herkese bütün araçları vermiş olsalardı sunucu 10 kişiyi geçmicektir bizzat bende girmezdim,işin zevkli yeri aslında orda fakat kimse bilmiyor.

3-Sistemler yollar gerçekciliğe yakın olması amacıyla yapıldı en azından oyunun verdiği imkanlara kadar sizde gerçekci sürüşler yaparak oyunu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

4-Bir hata(çarpmak vb..) yaptığınızda özür dilemekten çekinmeyin,özür dilemek erdemliktir.

5-Başkalarının sizi geçmesine engel olmayın siz onlara yol verirseniz onlarda size aynı şekilde yapacaktır ve sol şeritleri gereksiz yere kesinlikle kullanmamanız gerek bunu empati ile daha iyi anlayabilirsiniz.

6-Önünüzdeki araçla fren mesafesi koruyarak ilerlemelisiniz çünkü oyunda herkes direksiyon setleriyle oynamıyor bu demek oluyor ki tuşlarla oynandığı için 1 kez basması bile frene tam şekilde yüklenmesi demek.

7-Aynalarınızı 3 saniyede bir göz ucuyla kontrol edin mutlaka arkadan hızlı gelen sizde olabilirsiniz.

8-Ani frenlerden kaçının yavaşlıyacağınızı noktaya veya duracağınız noktaya geriden fren yaparak kaza oranlarını minimuma düşürebilirsiniz.

9-Trafikte veya yola çıkar iken mutlaka sinyal kullanın ve etrafınızda çıkmadan önce 2 şer defa bakmalısınız.

10-Trafiği izleyin,5 saniye sonrasını hesaplamaya çalışın.

11-Durmanız gerektiğinde çok acil olmadığı sürece yolun ortasına durmayın veya çay,kahve almaya gittiğinzde bir otoparka girip oraya koyabilirsiniz aracı yol kenarlarında en fazla 3 dakika durun.


Belki diyeniniz olur bi oyun için bu kadar kasılır mı diye emin olun şu oyundaki sürüş tecrübeleri gerçek hayattaki aracı sürmemde yardımcı oldu bana zamanında.

Eksik,yanlış olabilir şu konu eksik ya da şu yanlış diyerek uygun bi dille dile getirirseniz çok sevinirim.
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/NZgYMP.jpg[/img]
Son Düzenleme: 26-01-2018, Saat: 20:07, Düzenleyen: EmirhanPALA.
Yeni Üye
Cvp: Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çok uzun olmuş ama orada yazanları okuyup ve oyuncular ona uyup oynasa gerçekten çok güzel bir ortam olabilirdi Big Grin
S'Works
RE: Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Günceldir,yeni gelen arkadaşların işine yarıyacağını düşünüyorum.
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/NZgYMP.jpg[/img]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.