Skip to main content

LFS Türkiye

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

CS6 İLE DESEN ÜRETME

Konu

BASİT ŞEKİLDE NASIL DESEN ÜRETİRİZ ?
Öncelikle herkese selamlar basit şelilde nasıl desen yapabiliriz onu göstericem bilenler vardır bilmeyenlerede yardımcı olmuş olurum Smile 
-
Photoshop CS6 Olması Zorunlu.
-
①-Photoshop CS6 Programımızı açıyoruz.

②-Kullanacağımız arka planı açıyoruz.

③-Ve yeni deyip yeni bir sayfa açıyoruz ve boyutlarını 1000x1000 Olarak ayarlıyoruz.

④-Açtığımız yeni sayfanın arka planını siyaha boyuyoruz.

⑤-
ARIAL BLACK Fontunu seçiyoruz ve tam ortaya + (Size göre değişebilir uyguluyacağınız desene göre) Yerleştiriyoruz.

⑥-Herşey tamam şimdi sırada bunu desen yapmakta.Siyah yaptığımız arka planı katman olarak siliyoruz ve elimizde desenimiz yani + kalıyor.

⑦-+ Olan katman yazı olarak gözüküyor bunu katmana sağ tık yapıp ''Metni Rasterleştir'' Diyoruz.

⑧-Evet şimdi desenimiz hazır.Yukardaki ana çubuktan ''DÜZEN''e Basıyoruz ve ''Desen Tanımla'' Yazana basıp çıkan panelde istediğiniz adı verebilirsiniz.

⑨-Artık desenimiz hazır açtığımız arka plana gelip sağ en altta olan 7 Panelli yerden tam ortadaki ''DAİRE'' Şeklindeki logoya tıklıyoruz ve desen diyoruz.

①⓪-Önümüze gelen panelde en son yaptığınız desen geliyor Ve önizleme olarak ekranınıza geliyor ölçeği küçülterek deseni fazla yapabilirsiniz.

Ve bu kadar basit şekilde nasıl desen yapabilceğinizi anlattım anlamayan varsa bana Facebook üzerinden ulaşabilirler.Bende yaptığım + Deseninden bi tasarımımı paylaşıyorum Smile
-
BURADAKİ LİNKTEN YAPTIĞIM TASARIMA GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

https://imgyukle.com/i/o6aaxf
[Resim: tb196774iwx3]
Son Düzenleme: 28-09-2019, Saat: 15:48, Düzenleyen: mertozblk.
Hm güzel paylaşım olmuş çeşke resimli anlatım olsaydı yapması daha kolay olurdu Big Grin Emeğine sağlık
Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
[Resim: 13e52cb9d80.png]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task