You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

DTM Barselona Testlerinde DRS'i Test Edecek

DTM Barselona Testlerinde DRS'i Test Edecek

LT Üye
DTM Barselona Testlerinde DRS'i Test Edecek
[Resim: lgwmc.jpg]

DTM Serisi bu yıl DRS sistemini kullanmayı düşünüyor ve kararını vermeden önce önümüzdeki hafta Barselona'da yapılacak resmi testleri bekliyor.
Teknolojinin seride kullanılıp kullanılmayacağı ıspanya'da yapılacak testlerde toplanacak verilere bağlı olacak.

Mercedes pilotu Gary Paffett, DRS'nin Formula 1'de olduğu gibi pist üstü geçişleri artıracağına inanıyor.

Paffett: "DTM'de araçlar o kadar yakın ki, geçiş yapmak her geçen gün daha zor hale geliyor. Bence taraftarlar DRS gibi bir teknolojiyi DTM'de görmekten mutlu olacaklar."

Audi sürücüsü Adrien Tambay da DRS'i destekliyor: "Yarış pilotu olarak geçiş için daha çok şans veren herşeyden mutlu olurum. ıyi çalıştığı sürece harika bir fikir. Eminim taraftarlar da bunu sevecek."

Seri DRS sisteminin yanında Formula 1 tarzı opsiyon lastiklerine de hazırlanıyor. Seriye lastik tedarik eden koreli üretici Hancook bu lastikler üzerinde çalışmaya geçtiğimiz yılın Temmuz ayında başlamıştı.

Yeteri kadar zaman ve test yapılmadığı için genel kanı her iki sistemin de 2014 yılında ancak kullanılmaya başlanabileceği yönünde.
TRF1.net
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.