You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

FOTOğRAF NASIL ÇEKıLıR VE ÇEKıLıRKEN NELERE DıKKAT EDıLMELıDıR.

FOTOğRAF NASIL ÇEKıLıR VE ÇEKıLıRKEN NELERE DıKKAT EDıLMELıDıR.

Yeni Üye
FOTOğRAF NASIL ÇEKıLıR VE ÇEKıLıRKEN NELERE DıKKAT EDıLMELıDıR.
FOTOğRAF NASIL ÇEKıLıR VE ÇEKıLıRKEN NELERE DıKKAT EDıLMELıDıR.


Merhaba arkadaşlar bir çoğunuz beni tanıyor yaptığım işlerden vs vs bilenler elbet vardır. 3-4 aydır belki daha fazladır buralarda yokum, bilgi patlaması yaşattım+o süre zarflarında projelerimle ilgilendim. Neyse tanımayanlar için ismim Batuhan Uzuner 6-7 yıldır profesyonel demiyelimde amatör olarak grafikerlik yapıyorum. yaşım 20 bilmeyenler için.

Konumuza gelelim;

Evet arkadaşlar bu gün size nasıl etkili fotoğraf çekilir ve çekilirken nelere dikkat edilmelidir onu söyleyeceğim. Bu dediklerimi size tam olarak anlatmayacağım ama size resimli bir şekilde göstereceğim böylelikle daha etkili olacağını düşünüyorum gerisi sizin yeteneğinize kalmış bir şeydir.

Not: Oyununuzda ki ayarların çok üst seviyede olması gerekiyor bu yüzden grafikleri en üst'e getirin Örn: 8X |16X. ve o ayarların altında ki çubuk gibi olan ayarıda sola doğru çekin araçlarınız yumuşak değilde daha keskin hatlara sahip olur ve fotoğraf daha iyi olur.
Fotoğraf çekerken güzel ışığı iyi alabilecek pistler seçelim south city bu fotoğraf için çok ve çok uygun bir pist'tir karanlıkları ışıkları falan muazzamdır genelde herkes burada fotoğraf çeker çünkü çok etkilidir. Fotoğraf çekmeden önce ne çekeceğimize karar vermeliyiz ona göre hareket etmeliyiz. Fotoğraf çekerken tek kişilikte P(Pause) tuşuna basılmalı ve ardında Shift-F yaparak pist'i yazıları vs kapatmalıyız. Ondan sonra Shift-U ile fotoğraf moduna geçmeliyiz.


1. BÖLÜM+

[Resim: 8554258.bmp]

Ufak bir fotoğraf günü düzenlediğimizde bu tür bir kareler yakalamıştık. Fotoğraf etkili duruyor neden?;

1. Çekilen aracın arkasında ufak bir blur vardır bu da arabayı ön plana çıkartır ve kontrast ayarlarıyla ışık gölge ayarlarıyla oynayarak fotoğrafı daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Ne kadar çekmeyi bilmeseniz bile sizi çok iyi gösterebilir. Bu basit ve etkili bir yöntemdir.


2. BÖLÜM+
[Resim: 10676688.bmp]
[Resim: 10676780.bmp]
2. Burda yakın çekim yapılmıştır. "Nasıl yakın çekim? Araç ile kamera arasında mesafe var" diyeceksiniz evet haklısınız. Kameranın zoom'u 10.0 sanırım. Yani en sola çekilmiştir tam olarak sayı olarak hatırlamıyorum.
Bu fotoğrafta hiç bir rütuş vs yoktur sadece çekilmiştir o kadar. Ama bu oyunda ki ddslerin texturelerin kalitesi sayesinde fotoğrafı daha etkili hale getiriyor. Bu tür bir fotoğraflarda arkaya blur verip aracı ön plana çıkartabilirsiniz, ufak ama etkili teknikler kullanarak fotoğrafınızı daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

3. BÖLÜM+
[Resim: 6541708.bmp]
[Resim: 6486417.bmp]

3. Bu tür fotoğraflar çekmek isteyen arkadaşlar 10.0'u 2.bölümde söyledim sayısal değeri 15,20,25,30 gibi sayısal değere çekmelidir bu size kalmış bu tür etkili bir fotoğrafı elde etmek isteyenler bu sayısal değer size kalmıştır. Bu tür fotoğraflarda etkili resim yakalamak pek kolay değildir çünkü; nereden çekeceğinizi bilmeniz gerekiyor çünkü aracın belirli kısımlarını uzatıyor. Bu fotoğraf sizin becerenize kalmış bir şeydir.

Devamını buraya yeni post atarak buraya yazacağım. şimdilik bu kadar, yardım isteyen olursa elimden geldiği kadarıyla yardım edebilirim.

Skype: batuhan.uzuner
MSN: batuhan.uzuner@windowslive.com (Pek kullanmıyorum açıkcası, o yüzden skype yoluyla veya mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim)
Facebook.com/batuhan.uzuner

ıyi Günler, ıyi Çekimler Dilerim. Batuhan Uzuner.

Örnek Çekimler;

[Resim: 8911205.bmp]
[Resim: 8748529.bmp]
[Resim: 8748519.bmp]
[Resim: 8748516.bmp]

devamına burayı ziyaret ederek bakabilirsiniz; http://batur.picturepush.com
Buradan yapmış olduğum işlere bakabilirsiniz; http://batu-rchoping.deviantart.com
[align=center]Skype:batuhan.uzuner | Facebook: batuhan.uzuner | Twitter: Batuhanuzuner | Instagram: [b]batuhanuzuner9[/b]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.