Skip to main content

LFS Türkiye

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Rig Shot Nedir ? Nasıl yapılır ?

Konu

#1
[Resim: kX5BLm.jpg]
Rig Shot bir tekniktir. Photoshop kullanan bir çok kişi sadece renk ve parlaklıkla oynadığı için bu kısımlara kafaları basmaz. Meraklıları için bu konuyu açıyorum. Bu tekniğin özü ardışık çekilen resimlerin opacity ayarlarıyla oynayarak tek resim haline getirmektir. Bu sayede motion blur ve radial blur ayarlarıyla uğraşmak yerine tek seferde hem araç hatları keskin kalıp geri kalan yerlerin bulanıklaşmasını ve 3 boyutlu bir görüntü elde edilir.

Yapılışı:

Aracınızı düz bir yolda düz bir şekilde sürün. Yoldaki çizgileri referans almanızı tavsiye ederim. Daha sonra mpr alıp bu mpryi izlerken P tuşuna basıp oyunu durdurun. Shift+U yöntemiyle uygun açıyı bulun ve aracı takip ettirin. Bundan sonraki yapacağımız olay en kolay kısmı ve en önemli kısmı...
Nokta (.) tuşu MPR alındığında bir sonraki görüntü karesine geçmeye yarar. Denerseniz görürsünüz. Noktaya basıp resim çekiyoruz. Tekrar noktaya basıp resim çekiyoruz. Bu işlemi mümkün olduğunca fazla yapıyoruz. Elimizde yaklaşıp 50 ye yakın resim olduğunu düşünelim. Photoshopu açıyoruz ve bu 50 ye yakın resmi tek bir dosya olarak birbirinin üzerine açıyoruz. Shift tuşu yardımı ile tüm resimleri seçiyoruz ve opacity ayarını %1 e getirip Shift+E tuşu ile birleştiriyoruz. Eğer hala tam olarak gözükmediyse CTRL+J tuşu yardımıyla görüntü düzelene kadar kopya katman ekleyebilirsiniz. Göreceğiniz resim yaklaşık olarak yukarıdaki gibi olacaktır. Geri kalan sizin kişisel zevkinize göre elde edeceğiniz kaliteye bağlıdır.

Bir sonraki grafik konusunda görüşmek üzere...
İyi çalışmalar. 

ADIGE
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Cevapla
#5
Güzel bir paylaşım teşekkürler. Yeni başlayan arkadaşlar için yararlı olacağını düşünüyorum.
Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
[Resim: 13e52cb9d80.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task