You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Özel Üye
Yağmur Efekti
Merhaba arkadaşlar. Bugün sıkça karşılaştığım bir basma kalıp efektinden bahsedeceğiz. Hemen hemen her photoshop merakı olan arkadaşlarımız en az bir kez olsun yansıma olayını yapmıştır. Peki bu yansıma hatalarını düzeltmenin yolları nelerdir.
İlk olarak çekeceğiniz resmin açısını bu yansımaya uygun hale getirmelisiniz. Aracı önden çapraz şekilde çekerseniz aşağıdaki resim gibi olur. Resme bakarsanız arka teker ile yansıması oturmuyor.Bu da bizim göz zevkimizi derinden üzüyor.[Resim: 2EVX1N.jpg]
Diyelim ki her ne kadar ayarlamaya çalışsanız da bu görüntünün önüne geçemiyorsunuz. Katman maskeleme olayı ile bulut şeklinde görüntü ekleyerek yansıma bütün olarak değil de lokal olarak bi kaç noktada olur. Bu sayede de hatalarınızı gizlemiş olursunuz. 
Diğer ihtimal ise yansıma katmanını çarpıt özelliği ile belli bölgelerden dokunuşlar yaparak araç altına oturtabilirsiniz. Fakat bu da istenilen net gerçekliği sağlamak için çok çaba sarfetmeniz ve işin açıkcası profesyonel olmalısınız. 
Bir diğer özelliğimiz ise okyanus dalgaları efektidir. Bu efekt sayesinde dalgalanan bir su birikintisi üzerine yansıma düşürülür. Bu sayede gözle görülen hatalar daha da az göze batar ve bu sayede kendinize bir çok kişiyi hayran bırakabilirsiniz.
[Resim: 28474202155_2072dd22f6_b.jpg]

Photoshop basma kalıp işi değildir. Emek ister, hayal gücü ister, üç boyutlu düşünce ister...
Resimler alıntıdır. 
İyi forumlar iyi çalışmalar...
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Cvp: Yağmur Efekti
Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım
Bunu ilk beğenen sen ol.
Özel Üye
Cvp: Yağmur Efekti
(12-12-2017, Saat: 18:32)Alias54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım

Beni yanlış anlama kardeşim kırdıysam özür dilerim. Sadece internetten alıntı yaparken aradığım tarzda fotoğraf bulamadım emin ol seninki devede kulak.. Daha beterleri var ben sadece görsellik olarak atayım dedim kırdıysam değiştireyim.
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.