Skip to main content

LFS Türkiye

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Yağmur Efekti

Konu

Photo #1
Merhaba arkadaşlar. Bugün sıkça karşılaştığım bir basma kalıp efektinden bahsedeceğiz. Hemen hemen her photoshop merakı olan arkadaşlarımız en az bir kez olsun yansıma olayını yapmıştır. Peki bu yansıma hatalarını düzeltmenin yolları nelerdir.
İlk olarak çekeceğiniz resmin açısını bu yansımaya uygun hale getirmelisiniz. Aracı önden çapraz şekilde çekerseniz aşağıdaki resim gibi olur. Resme bakarsanız arka teker ile yansıması oturmuyor.Bu da bizim göz zevkimizi derinden üzüyor.[Resim: 2EVX1N.jpg]
Diyelim ki her ne kadar ayarlamaya çalışsanız da bu görüntünün önüne geçemiyorsunuz. Katman maskeleme olayı ile bulut şeklinde görüntü ekleyerek yansıma bütün olarak değil de lokal olarak bi kaç noktada olur. Bu sayede de hatalarınızı gizlemiş olursunuz. 
Diğer ihtimal ise yansıma katmanını çarpıt özelliği ile belli bölgelerden dokunuşlar yaparak araç altına oturtabilirsiniz. Fakat bu da istenilen net gerçekliği sağlamak için çok çaba sarfetmeniz ve işin açıkcası profesyonel olmalısınız. 
Bir diğer özelliğimiz ise okyanus dalgaları efektidir. Bu efekt sayesinde dalgalanan bir su birikintisi üzerine yansıma düşürülür. Bu sayede gözle görülen hatalar daha da az göze batar ve bu sayede kendinize bir çok kişiyi hayran bırakabilirsiniz.
[Resim: 28474202155_2072dd22f6_b.jpg]

Photoshop basma kalıp işi değildir. Emek ister, hayal gücü ister, üç boyutlu düşünce ister...
Resimler alıntıdır. 
İyi forumlar iyi çalışmalar...
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Cevapla
#2
Yararlı bir paylaşım teşekkürler Smile
Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
[Resim: 13e52cb9d80.png]
Cevapla
#3
Parti kur oy verelim Big Grin
Son Düzenleme: 12-12-2017, Saat: 16:19, Düzenleyen: SARMAN.
Cevapla
#5
Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım
Cevapla
#9
(12-12-2017, Saat: 18:32)Alias54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım

Beni yanlış anlama kardeşim kırdıysam özür dilerim. Sadece internetten alıntı yaparken aradığım tarzda fotoğraf bulamadım emin ol seninki devede kulak.. Daha beterleri var ben sadece görsellik olarak atayım dedim kırdıysam değiştireyim.
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da