You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Yanlama ?
S.a arkadaslar
yanlamayi tam olarak nasil yapiyorsunuz Smile acemi degilim sadece sizin tekniklerinizi
bilmek istiyorum.
örnek olarak .. debraj+elfreni yada
viraj'da kazi birakip yine tekrar full gaza yüklemenmek gibi seyler Smile
[Resim: tumblr_mkqrl71_QRB1s86jfjo1_500.gif]
Bunu ilk beğenen sen ol.
LT Üye
Ynt: Yanlama ?
Aleykum Selam Ben Driftte pek iyi sayılmam ancak yaptığım taktikler

Klavye ile oynuyorum gaz,fren sağ,sol ok tuşlarından  yapıyorum vites yükseltme A düşürme Z Debriyaj S ve hızlı döndürme çarpanı olarak E  tuşunu kullanıyorum

Drift yaparken Debriyajı virajlarda güç düşerse  kullanırım gaza bas çek yaparım bu arada hızlı döndürme tuşu elimden hiç bırakmam el Frenini ise gerektiği zaman kullanıyorum  Smile
Türkiye'nin LFS deki Resmi Adresi

www.lfsturkey.net

TRacing Team
Bunu ilk beğenen sen ol.
LT Üye
Ben oyuna ilk başladığımda mouse, sonradan klavyeye geçmiş birisiyim. Sana klavye taktilerinden vereyim. Ama mouse istersen, onuda hallederim. ıkisi birbirine çok benziyor zaten...

Klavyede kesinlikle hızlı döndürü kullanmalısın. Bu twinde daha stabil gitmeyi kolaylaştırır. Diyelim öndeki mouseli. Çat diye çevirdi. Sende hızlı döndür kullanmıyorsun. Hareketlerin yavaş kalacak ve geride kalacaksın. Bu dediğimi uygula..

Virajdan viraja değişir aslında. Ama genellikle savurmayla girilir her viraja. El freni sadece gerekli hızı ayarlamanda yardımcı olur. Tabi bu sadece bir özelliği el freninin. Ters pit çıkışının 400-500 metre ilerisindeki S virajı mesela. 75. metrede savur ve 4'ten 3'e çek. Hafif el freni asıl gerekli hızı yakalamak için. ıkinci virajda dişliyi sen ayarlarsın. Ayarına göre değişir çünkü. Burada tam dönerken hızlı döndür kullanırsan full lock yapabilirsin. Ama spin atma ihtimalin yüksek o ayrı konu. Tecrübene kalmış bir şey.

Yani sana diyeceğim. Savur, vites düşür viraja geldiğinde, gerekli hızı yakalamak için el freni kullan. Ve hızlı döndürü unutma. Smile
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Cok tesekkür ederim Smile
ben mouse ile senelerimi gecirdim
klavyeye bi türlü alisamadim. youtube'da tek
tük gördüm klavyele yanliyanlari denedim pek
oturmadi bende  ;D
hizli dönderme tusuna driftde hep basilimi tutuyorsun?

ben kardesimle twin yapmaya calismisdim bi aralar ya cok arkada kaliyordum yada sadece bi kisa süre tutabiliyorum arabayi yan yana.
Drifte pek kötü sayilmam aslinda ama bu twin'i bi tuturamadim

kusura bakmayim ben yurtdisinda kaldigim
icin türkce klavyem yok :/
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Ben virajlarda sadece gazla kaydiriyorum arkayi
yanlarkene hizlanmak icin vitesi yükseltiyorum
veya tam tersi yavaslamak istedigimde ara ara elfreni
cekiyorum ve yaninda vitesi kücültüyorum.
Virajlarda vitesi kücültüyorum
Yada diyelimki sag viraj geliyor
sola savurup gazi kesiyorum ve sonra sag cevirip sadece kisaca gaza tokunuyorum Smile
Yakinda video yapmayi düsünüyorum bu
forum icin ekrani cekerkene biraz sorunlar yasiyorum
Bunu ilk beğenen sen ol.
LT Üye
Tekrardan merhaba, ne gibi sorunlar yaşıyorsun forumda ? ve evet hızlı döndürme sürekli basılı kalsın. Türkcen iyi bizim için sıkıntısı yok  Wink
Türkiye'nin LFS deki Resmi Adresi

www.lfsturkey.net

TRacing Team
Bunu ilk beğenen sen ol.
LT Üye
Tekniğin gayet iyi. Her zaman hızlı döndür'e basılı tutma. Araba dengesiz hareketler yapmaya başlar. En azından öyle alışma derim ben. Atanlarda var.

Twin'in mantığı bellidir zaten. Arkada kalmanın sebebi hareketlerini geciktiriyorsundur. Mesela önde birisi çat diye çevirdiğinde direksiyonu sen çevirene kadar, önündeki viraja girer bile. ışte hızlı döndür burada devreye girer. Wink
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Yok yok, forum süper bi sikinti yok Smile
LFS Görüntüyü cekerkene videolar ya cok kötü veya cok takili kaliyor
o yüzden su an bi cözüm ariyorum hayirlisi bakalim Smile
güzel bi video yapmayi düsünüyorum sirf burdaki kankalarim icin Smile
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.