LFSTurkey.NET

Tam Versiyon: şampiyon fırtına gibi başladı!
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Dünya Supersport şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı Avustralya'da yapıldı. Phillip Island Pisti'nde düzenlenen yarışı son şampiyon Kenan Sofuoğlu, 1:33.28 dakikalık derecesiyle ilk sırada tamamladı.

[Resim: kenan600ardku.jpg]

Dünya Supersport şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu, Phillip Island Pisti'nde düzenlenen sezonun ilk yarışını kazandı.
Avustralya'nın Melbourne kentindeki Phillip Island Pisti'nde 15 etap üzerinden yapılan Dünya Supersport şampiyonası'nın 2013 sezonundaki ilk yarışında, Kenan Sofuoğlu, 1:33.28 dakika ile pistin en hızlı tur zamanına imza atarak, kariyerinin 32'nci birinciliğini elde etti.

Yarışa ikinci sırada başlayan son şampiyon Sofuoğlu, iyi bir çıkış yaparak yarışın liderliğini eline geçirdi. Hafta içinde yapılan deneme ve sıralama turlarında yaşadığı lastik sorununu yarış günü yapılan ısınma turlarında çözen Sofuoğlu, başa baş geçen yarışı, ıngiliz Sam Lowes'un önünde birinci bitirdi. Sofuoğlu, sevincini takımı ile paylaştı.
Yarışta ikinciliği ıngiliz Sam Lowes, üçüncülüğü ise Hollandalı Michael Van Der Mark aldı.

"DERECELERıMı ÇOK GELışTıRDıM"

Sofuoğlu, basın toplantısının ardından yaptığı açıklamada, hafta boyunca lastiklerle sorun yaşadıklarını ve Sam Lowes'u yakalamak için mücadele ettiklerini dile getirerek, ''Bu sabah yapılan ısınma turlarında derecelerimi çok geliştirdim. Yarışta onu geçeceğime inanıyordum. Lastikleri koruyup son iki üç turda gazlama planımız işe yaradı. Hamdolsun birinci olarak Türkiye'ye döneceğim'' diye konuştu.
Sofuoğlu'nun nişanlısı Hollandalı Julia Looman ise Türkçe olarak, ''Çok mutlu oldum. Çok iyiydi. Biraz heyecanlandım ama sonuç iyi oldu'' dedi.
Bilgi ıçin Teşekkürler.