You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

şampiyon fırtına gibi başladı!

şampiyon fırtına gibi başladı!

LT Üye
şampiyon fırtına gibi başladı!
Dünya Supersport şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı Avustralya'da yapıldı. Phillip Island Pisti'nde düzenlenen yarışı son şampiyon Kenan Sofuoğlu, 1:33.28 dakikalık derecesiyle ilk sırada tamamladı.

[Resim: kenan600ardku.jpg]

Dünya Supersport şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu, Phillip Island Pisti'nde düzenlenen sezonun ilk yarışını kazandı.
Avustralya'nın Melbourne kentindeki Phillip Island Pisti'nde 15 etap üzerinden yapılan Dünya Supersport şampiyonası'nın 2013 sezonundaki ilk yarışında, Kenan Sofuoğlu, 1:33.28 dakika ile pistin en hızlı tur zamanına imza atarak, kariyerinin 32'nci birinciliğini elde etti.

Yarışa ikinci sırada başlayan son şampiyon Sofuoğlu, iyi bir çıkış yaparak yarışın liderliğini eline geçirdi. Hafta içinde yapılan deneme ve sıralama turlarında yaşadığı lastik sorununu yarış günü yapılan ısınma turlarında çözen Sofuoğlu, başa baş geçen yarışı, ıngiliz Sam Lowes'un önünde birinci bitirdi. Sofuoğlu, sevincini takımı ile paylaştı.
Yarışta ikinciliği ıngiliz Sam Lowes, üçüncülüğü ise Hollandalı Michael Van Der Mark aldı.

"DERECELERıMı ÇOK GELışTıRDıM"

Sofuoğlu, basın toplantısının ardından yaptığı açıklamada, hafta boyunca lastiklerle sorun yaşadıklarını ve Sam Lowes'u yakalamak için mücadele ettiklerini dile getirerek, ''Bu sabah yapılan ısınma turlarında derecelerimi çok geliştirdim. Yarışta onu geçeceğime inanıyordum. Lastikleri koruyup son iki üç turda gazlama planımız işe yaradı. Hamdolsun birinci olarak Türkiye'ye döneceğim'' diye konuştu.
Sofuoğlu'nun nişanlısı Hollandalı Julia Looman ise Türkçe olarak, ''Çok mutlu oldum. Çok iyiydi. Biraz heyecanlandım ama sonuç iyi oldu'' dedi.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren LFSTurkey.NET sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.